Ana Sayfa Kurumsal Haberler Üye Girişi Beylikdüzünde Satılık arsa ve daire, aradığınız fiyat ve özelliklere uygun ilanların yer aldığı sitedir.
emlakacentesi
TOKİ'den Arnavutköy'e 5 etaplı mahalle konsepti!
Haber İçerik

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ tarafından inşa edilen “Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi” şantiye alanına giderek mahalle konseptinde, 5 etaptan oluşan proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

85 BİN METREKARE 
Söz konusu proje kapsamında belediye hizmet binası, kültür merkezi, evlendirme dairesi ve ticaret merkezi binaları yapılıyor. İnşaat alanı 85 bin metrekare olan projede, 26 bin metrekare peyzaj alanı planlandı.

ÖRNEK OLACAK PROJE  
Modern mimari detayların ön planda tutulduğu proje, kamu binaları açısından örnek olacak. Mahalle konseptinde, 5 etaptan oluşan proje tamamlandığında, sosyal donatıları ve küçük esnafın yer alacağı ticari birimleriyle yeni bir yaşam alanı oluşacak. TOKİ Başkanı Turan, İstanbul'un en büyük konut alanı olan Başakşehir İlçesi Kayabaşı bölgesinde, yapımı devam eden 2 bin 512 konutluk şantiyede de incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şantiyeleri, havadan çekim yapan “Drone” görüntüleriyle de izleyen Turan, projelerin arazinin topoğrafyasına uyumunu kontrol etti.